10 ciągników TYM na pomoc Ukrainie

10 ciągników TYM na pomoc Ukrainie
 
7 marca marka TYM ogłosiła darowiznę w postaci ok. 350 000,00 zł i 10 ciągników o wartości ok. 1 500 000,00 zł. Celem darowizny jest pomoc mieszkańcom, którzy cierpią z powodu rosyjskiego ataku.
 
Obecnie na Ukrainie ciągniki rolnicze wykorzystywane są w rolnictwie oraz w działaniach wojennych. Kraj ten ma bardzo żyzną glebę i posiada aż 420 000 km2 ziemi uprawnej, dlatego też Ukraina nazywana jest Światowym Spichlerzem. Główne zboża, takie jak pszenica i kukurydza, stanowią 10% światowego eksportu pszenicy i 18% eksportu kukurydzy.
 
Jednakże, rosyjski atak sparaliżował produkcję zboża na Ukrainie oraz doprowadził do kryzysu żywnościowego w kraju jak i poza nim.
 
Z tego też powodu fabryka ciągników TYM postanowiła przekazać darowiznę w postaci ciągników o łącznej wartości 1 500 000,00 zł. Oficjalne przekazanie ciągników nastąpiło w dniu 10 października za pośrednictwem firmy HYDRO-MASZ jako wyłącznego importera ciągników TYM na Polskę.
 
Producent ciągników TYM planuje dalsze darowizny w zależności od rozwoju sytuacji na Ukrainie. Dyrektor generalny firmy TYM, Kim Hiyong powiedział: „Będziemy aktywnie angażować się we wsparcie Ukrainy, która pilnie potrzebuje pomocy Naszej jak i społeczności międzynarodowej, życzymy Ukrainie wielkiej pomocy oraz pokoju i jedności na świecie.”