Najlepsze traktory do odśnieżania z pługiem

Zima to czas, kiedy warto zaopatrzyć się w ciągniki z pługiem. Jest to szczególnie istotne w przypadku właścicieli dużych posesji, a także firm odpowiedzialnych za odśnieżanie miejskich chodników i alejek parkowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie wszystkie traktory z pługiem do odśnieżania będą jednakowo spełniać powierzone im zadania. Dlatego tak istotny jest wybór właściwego sprzętu, który najlepiej sprawdzi się w określonych okolicznościach. Ciągniki z pługiem niekiedy sprzedawane są jako jedno urządzenie. Częściej jednak zakupione modele traktorów mają specjalne uchwyty, do których można opcjonalnie dołączyć pług odśnieżający. Te modele są bardziej uniwersalne w zastosowaniu, nadają się bowiem do użytkowania również w okresie letnim. Warto dowiedzieć się, jak dobrać pojazd odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Traktory z pługiem do odśnieżania – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Traktory z pługiem do odśnieżania pozwalają na szybkie i dokładne usunięcie śniegu i błota pośniegowego zalegającego na posesji lub na chodniku. Zaopatrzone w miękkie siedziska o regulowanej wysokości modele wyróżniają się najwyższym komfortem użytkowania. Wiele osób postrzega też jazdę takim ciągnikiem jako wspaniały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, czerpiąc przyjemność z poruszania się traktorkiem po okolicy i automatycznego odśnieżania otoczenia.

Ciągniki z pługiem – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Traktory z pługiem do odśnieżania różnią się między sobą wielkością oraz osiągami technicznymi. W celu wybrania najlepszego dla siebie modelu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są to kolejno:

  • pług śnieżny – najwyższej jakości modele mają blachę o grubości od 3 do 5 mm, a ich wymiary wynoszą 40×100 cm; pługi cechują się uniwersalnością zastosowania – poza sezonem zimowym można je wykorzystywać do odgarniania ziemi albo piasku;
  • pojemność i moc silnika – im większe są te wartości, tym ciągniki z pługiem pracują dłużej i bardziej wydajnie; w większości dostępnych na rynku modeli pojemność silnika waha się od 6 do 15 litrów, a moc silnika wynosi od 13,5 KM do 24 KM;
  • skrzynia biegów – może być manualna albo hydrostatyczna; wygodniejsza w obsłudze jest ta druga, a to z uwagi na fakt, że nie wymaga ona ręcznej zmiany biegów.

Odpowiednio dobrane traktory z pługiem do odśnieżania umożliwia szybkie uprzątnięcie terenu. Obsługujące je osoby nie męczą się przy tym, a sama jazda ciągnikiem może być dla nich bardzo przyjemna.