Ciągniki komunalne zimowe

/
Ciągniki komunalne zimowe

Większość ciągników zimą stoi w garażu i nie wykonuje żadnych prac polowych. Ale są wyjątki!
Kiedy przychodzi zima i śnieg zasypuje drogi, chodniki, place czy inne tego typu powierzchnie przychodzą z pomocą właśnie ciągniki komunalne. W naszej gamie traktorów znajdą Państwo właśnie ciągniki do tego typu zastosowań. Dlaczego warto wybrać TYM? Poniżej przedstawiamy kilka modeli idealnych do zimowych zmagań.

Odtwórz wideo

TYM T555

T555 co prawda jest to nowy model i całkiem nie dawno dołączył do rodziny TYMów to mimo wszystko zdążył już podbić serca w branży komunalnej. Jego poprzednik T503 w największej ilości sprzedany i najpopularniejszy model wśród TYMów, bardzo często był zestawiany z pługiem i posypywarką. Dlaczego akurat te modele? Ciągniki te charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą zwrotnością oraz małą wagą, co pozwala im z łatwością poruszać się po miejskich uliczkach i drogach. T555 to niespełna 56-konny ciągnik który świetnie spisuje w odśnieżaniu wszelkiego rodzaju dróg dojazdowych, parkach miejskich, osiedlach czy placach. Dzięki zastosowanej przekładni 16/16 z rewersem mechanicznym bardzo łatwo i precyzyjnie można dostosowywać prędkość do panujących warunków. A dzięki przestronnej i klimatyzowanej kabinie praca w minusowych temperaturach staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Ten model jest wręcz zbudowany właśnie do takich zastosowań!

TYM TE50 / TE40

TE50 / TE40 te modele charakteryzuje prostota i zwrotność. Proste i łatwe w obsłudze ciągniki ze przestronną kabiną świetnie sprawdzają w zimowych pracach komunalnych. Charakteryzuje je przede wszystkim bardzo duża zwrotność która pozwala ciągnikowi nawrócić wręcz na miejscu. Podobnie jak w modelu T555 z łatwością poruszają się po miejskich uliczkach i chodnikach.

Zastosowana przekładnia 16/16 w TE50 (12/12 w przypadku TE40) pozwala precyzyjnie dostosować prędkość podczas odśnieżania śniegu. Dzięki klimatyzacji (w przypadku TE50) praca staje się jeszcze przyjemniejsza!

TYM T475 / T475 HST

T475 / T475 HST to dwa modele o mocy 46,2 KM. Dzięki ich wszechstronności dostępne są w dwóch wersjach jako ciągnik z przekładnią 12/12 z rewersem mechanicznym lub z przekładnią hydrostatyczną z 3 zakresami prędkości. Ta druga opcja jest bardzo wygodna, ponieważ dzięki 3 zakresom, operator może wybrać przedział prędkości w jakim chce się poruszać. Sporym atutem tego ciągnika jest również to, że w standardowym wyposażeniu mają Państwo do wyboru koła rolnicze, trawnikowe lub przemysłowe. Te ostatnie zdecydowanie będą najlepszym wyborem właśnie w pracach zimowych.

TYM T293 HST / T273 HST

T293 HST / T273 HST to ciągniki które charakteryzuje przede wszystkim wielkość. Lekkie, małe i zwrotne świetnie spisują się przy odśnieżaniu wszelkich chodników, osiedli, dróg czy miejsc gdzie zdecydowanie potrzebny jest ciągnik o małych gabarytach.

Zastosowana w obu przypadkach bezstopniowa przekładnia to doskonałe rozwiązanie dla tego typu prac jak i dla operatora. Oba ciągniki wyposażone są również w ogrzewaną kabinę która znacznie ułatwia pracę.

Jeżeli interesują Państwa któreś z tych ciągników to jest to bardzo dobra okazja, aby skorzystać z Promocji Zima 2020r. i Wyprzedaży rocznika 2019r. gdzie znajdą Państwo wiele zestawów ciągników z pługami i posypywarkami.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu